Program imprez. Listopad 2018.

Listopad 2018 | MDK „Południe” w Katowicach

Kostuchna, ul. T. Boya – Żeleńskiego 83, tel. 32 209 47 72

Kostuchna Niepodległej
9 listopada, godz. 11.00
Inscenizacja słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkół z Kostuchny oraz otwarcie wystawy „Listopadowe rocznice”. Będzie to kolejna z imprez w ramach realizacji projektu „Kostuchna Niepodległej” zainicjowanego przez szkoły i przedszkola z Kostuchny.

Dekorujemy pierniki
13 listopada, godz. 17.30
Warsztaty z Renatą Waliczek, regionalistką, Ślązaczką z krwi i kości, która opowie i pokaże jak tradycyjnie zdobiono pierniki na Górnym Śląsku. Dobra okazja żeby przed świętami sprawdzić nowe przepisy kulinarne.

Kabaret „Moherowe berety”
23 listopada, godz. 18.00
Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze. Panie opowiedzą i zaśpiewają o przygodach z ich własnego, średnio długiego życia. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

 

Piotrowice, ul. Gen. Jankego 136, tel. 32 205 92 81

Fabryczka rękodzieła
8 listopada, godz. 17.00
Międzypokoleniowe warsztaty malowania na jedwabiu. Można z niego wykonać szale, apaszki, poduszki, szczególnie piękne gdy ozdobi się je ręcznym malunkiem. Zapraszamy na warsztaty malowania na jedwabiu z wykorzystaniem farb gryfolanowych oraz tradycyjnej techniki konturowania wzoru “gutta”.

Turniej brydżowy
10 listopada, godz. 9.00
Jak co roku śląscy brydżyści uczczą Narodowe Święto Niepodległości turniejem. Jest to jeden z popularniejszych i prestiżowych turniejów brydżowych w naszym mieście. Zapisy w dniu imprezy. Dla najlepszych nagrody.

Konkurs aforystyczny z okazji Święta Niepodległości
14 listopada, godz. 12.00
Podsumowanie konkursu na najlepszy aforyzm patriotyczny wraz z żywą lekcją historii na temat mikrohistorii dzielnicy Piotrowice na przestrzeni XX w.

Południk 14 25 17 – praska mozaika
22 listopada, godz. 18.00
Praska mozaika to zbiór autorskich zdjęć Aleksandra Zemboka wykonanych w okresie 10 lat, pokazujący różne aspekty praskiej rzeczywistości. Poprzez różnorodność formy autor zdaje się pytać – Jaka jesteś Prago?

Fabryczka rękodzieła
29 listopada, godz. 17.00
Międzypokoleniowe warsztaty szycia i nadruku na tkaninie. Tym razem nauczymy się szyć na maszynie worki prezentowe oraz zapoznamy się techniką zdobienia tkaniny za pomocą nadruku z matrycy linorytniczej. Zajęcia poprowadzi Izabella Barber i Magda Heljak. Zapisy w biurze MDK.

Straszki Śląskie i inne wierzenia ludowe
30 listopada, godz. 11.00
Zapraszamy na podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ilustratorskiego „Straszki Śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek”. Imprezie towarzyszyć będą opowieści o śląskich wierzeniach i zabawy andrzejkowe.

 

Murcki, ul. P. Kołodzieja 42, tel. 32 353 68 16

Twórcy murckowscy
11 listopada, godz. 17.00
Otwarcie wyjątkowej wystawy, która już niemal od 20 lat przedstawia artystyczne dokonania mieszkańców Murcek. Po raz kolejny murckowscy artyści odkryją przed nami co im w duszy gra.

 

Zarzecze, ul. P. Stellera 4, tel. 32 202 97 67

Ks. Stefan zaprasza
11 listopada, godz. 17.00
Wraz z proboszczem zarzeczańskiej parafii zapraszamy na spotkanie ze sztuką religijną. W programie dyskusja nt. najnowszych filmach i książkach z nurtu religii i duchowości.

Cztery pory roku – wystawa
25 listopada, godz. 17.00
Otwarcie wystawy prac pań z „Śląskiego koła koronki klockowej”. Obejrzymy wyjątkowe prace, inspirowane przyrodą, wykonane w niezwykle rzadkiej i trudnej technice tkania koronki.

 

Podlesie, ul. Sołtysia 25, tel. 32 201 50 10

Zrozumieć Wietnam
14 listopada, godz. 17.30
Urlopowi podróżnicy, weekendowi globtroterzy – Żaneta Wójcik i Jakub Madyda. Specjaliści od nieprzemyślanych wypraw i pochopnych decyzji przekażą garść praktycznych porad jak wrócić z plecakiem pełnym cudownych wspomnień, nie wydając przy tym fortuny.

Straszki nad Mleczną
18 listopada, godz. 17.00
Spotkanie z Alojzym Lysko, wybitnym regionalistą, znawcą dziejów Górnego Śląska. Bez jego pasji i książek nigdy nie zachwycilibyśmy się bohaterami śląskich legend i baśni. Opowieść będzie bardzo lokalna gdyż nasz gość przedstawi nam straszki z nad rzeki Mlecznej.

Eko Andrzejki
28 listopada, godz. 16.30
W imieniny Ondraszka zapraszamy na bal i warsztaty plastyczne z ekologicznym przesłaniem. Wyczarujemy piękne eko lampiony na świeczki. Oczywiście nie obejdzie się bez przepowiadania przyszłości. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w biurze MDK.

 

MDK “Południe” w Katowicach zastrzega sobie zmiany w programie imprez.