Marzec w MDK “Południe”. Program imprez.

Marzec 2019 w MDK „Południe” w Katowicach

Kostuchna, ul. Żeleńskiego 83

Czas na muzykę
3 marca, godz.18.00
Koncert dla seniorów przygotowany przez IPiUM „Silesia”. Muzyczne zakończenie karnawału, podczas którego zostaną zaprezentowane znane i lubiane przeboje kojarzone okresem noworocznym.

Wieczorynka w kinie
6 marca, godz. 17.00
Filmowi ulubieńcy najmłodszych. Cykl pro¬jekcji filmowych w profesjonalnej sali kino¬wej w Kostuchnie. Wśród wyświetlanych filmów znajdą się produkcje najlepszych hol¬lywoodzkich studiów filmowych.

Babskie granie
9 marca, godz. 11.00
Ogólnopolski turniej Scrabble tylko dla Pań. Kolejna edycja słowotwórczych zmagań, która jest wyjątkowym pomysłem na uczczenie Dnia Kobiet. Wysoki poziom i dobra zabawa gwarantowane.

Z czego Meksyk słynie
12 marca, godz. 17.00
Iwona Żelazowska opowie o prekolumbijskich miastach-państwach, stolicy o niepoliczonej ilości mieszkańców, słynnych meksykańskich kurortach, smakowitej kuchni, oraz muzyce mariachi.

Szyjemy zajączki
26 marca, godz. 17.00
Kolejne spotkanie przy maszynach do szycia. W czasie warsztatów powstaną kolorowe kurki i zajączki, które zapewne chętnie zagoszczą na świątecznym stole. Wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do pracy zapewnione na miejscu. Koszt 20 zł.

Z cyklu „Dobry film”
27 marca, godz. 18.00
Projekcja w ramach „Klubu Filmowego w Kostuchnie”. Cykliczne pokazy filmowe w nowej, profesjonalnej sali kinowej w Ko¬stuchnie. W programie klasyka kina jak i naj¬większe kasowe przeboje ostatnich miesięcy.

Przedszkolne spotkania z piosenką
28 marca, godz.10.00
Popisy przedszkolaków z południowych dzielnic Katowice. Na scenie zaprezentują się małe zespoły wokalne, gdzie najbardziej liczy się entuzjazm i radość śpiewania.

 

Piotrowice, ul. Jankego 136

Zakończenie karnawału
4 marca, godz. 16.30
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na bal karnawałowy w stylu weneckim. Poznamy tradycyjne tańce oraz wykonamy oryginalne maski. Prosimy o wcześniejsze zapisy w biurze MDK.

Spotkania przy sztaludze
7 marca, godz. 18.00
Wernisaż wystawy obrazów grupy malarskiej „Petrowitz” działającej przy MDK „Południe” w Katowicach – Piotrowicach. Prace o różnorodnej tematyce począwszy od martwych natur poprzez portrety i pejzaże.

Senior podróżuje
9 marca, godz. 8.00
Wycieczka z okazji Dnia Kobiet. W programie: Muzeum Okręgowe w Bielsku, Chlebowa Chata w Brennej – pokaz dawnych technik i maszyn wykorzystywanych przy produkcji chleba, masła, twarogu, maślanki i miodu, własnoręczne wykonanie tych produktów z degustacją. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Koszt 80 zł.

Dzień św. Patryka
15 marca, godz. 17.30
Zapraszamy na otwarte warsztaty tańca irlandzkiego, na których będzie można poznać podstawowe kroki taneczne oraz nauczyć się prostego, tradycyjnego tańca ceili. Impreza odbędzie się w ramach obchodów dnia św. Patryka organizowanych przez Zespół Tańca Irlandzkiego Galway i Fundację Kultury Irlandzkiej.

Klub seniora “Każdy może”
19 marca, godz. 10.00
Prelekcja i warsztaty na temat przygotowania naturalnych kosmetyków leczniczych – oliwy magnezowej (na bóle mięśni, stawów, skurcze) oraz maści nagietkowej (na pękającą skórę pięt i rąk). Prowadzi chemiczka Kasia Miszczyk.

Fabryczka rękodzieła
28 marca, godz. 17.00
Międzypokoleniowe warsztaty szycia. Tym razem nauczymy się jak uszyć praktyczny i ładny organizer do zawieszenia. Świetne rozwiązanie gdy chcesz uporządkować biżuterię, kosmetyki, artykuły biurowe albo materiały do szycia. Zapisy w biurze MDK.

 

Murcki, ul. Kołodzieja 42

Pawłów dwóch
17 marca, godz. 17.00
Otwarcie wystawy linorytu i rysunku Pawła Szydło i Pawła Synowca. Zobaczymy prace artystów intuicyjnych, którzy w oryginalny sposób za pomocą ołówka i dłuta opisują zjawiska otaczającego ich świata.

Historia szpitala w Murckach
21 marca, godz. 17.00
Zaprasza Klub Miłośników Murcek. Na spotkaniu spróbujemy dotrzeć do historycznych początków murckowskiego szpitala – powstałego w wyjątkowym pod względem otoczenia miejscu na Górnym Śląsku.

 

Zarzecze, ul. Stellera 4

Ks. Stefan zaprasza
10 marca, godz. 17.00
Spotkanie ze sztuką religijną. Ks. proboszcz Stefan Czermiński zaprasza do wspólnego oglądanie a następnie dyskusji wokół najważniejszych współczesnych filmów o tematyce religijnej.

Wesołe Zarzecze
14, 28 marca godz. 17.00
Warsztaty plastyczne, na których stworzymy upominki dla nadchodzącej wiosny oraz uczcimy Dzień Teatru. Spotkanie w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego w Katowicach.

 

Podlesie, ul. Sołtysia 25

Między kreplem a śledziem
3 marca, godz. 17.00
Zaprasza Koło Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej. Pożegnanie karnawału z Markiem Moskałą. W programie koncert pieśni śląskich, wspólny śpiew i dużo dobrej zabawy w przemiłym towarzystwie. Obowiązują zapisy.

Rowerem do Iranu – spotkanie podróżnicze
13 marca, godz. 17.00
Będziemy gościć grupę Big Heart Bike, która postanowiła dojechać do Iranu na rowerach. 52 dni w podróży, ponad 5 tysięcy kilometrów, setki niezapomnianych wrażeń i przygód. Wszystko, by pomóc w budowie Centrum Rozwojowo-Opiekuńczego św. Józefa w Katowicach.

Ekofan – warsztaty plastyczne
20, 27 marca, godz. 16:30
Wiosenne warsztaty kreatywno-ekologiczne dla dzieci. Jak zwykle przyświeca nam hasło „nie wyrzucaj – wykorzystaj” jeszcze bardziej aktualne podczas wiosennych porządków. Obowiązują zapisy.

 

MDK “Południe” zastrzega sobie zmiany w programie imprez.