Kwiecień w MDK “Południe”. Program imprez.

Kwiecień 2019 w MDK „Południe” w Katowicach

Kostuchna, ul. Żeleńskiego 83

Wieczorynka w kinie
3 kwietnia, godz. 17.00
Projekcje największych hitów kinowych dla najmłodszych.

Witraże świąteczne
3 kwietnia, godz. 17.00
Uczestnicy warsztatów wykonają z pomocą instruktora witrażowe drobne przedmioty: czterolistne koniczyny, tulipany, wisiorki, wielkanocne kurczaki. Sami wybierają poszczególne elementy (kolory), szlifują szkiełka papierem ściernym, myją i oklejają miedzianą taśmą. Samodzielnie wykonany prawdziwy, mały witrażyk to świetny pomysł na prezent i ozdobę świąteczną.

Wiosenne, rodzinne warsztaty świąteczne
5 kwietnia, godz.17.00
Warsztaty rękodzieła. Koszt 5 zł. Obowiązują zapisy.

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej
9 kwietnia, godz. 18.00
Prelekcja Krzysztofa Bywalca – pilota wycieczek i przewodnika beskidzkiego – poświęcona wyjątkowym, słynnym nie tylko w Polsce, obchodom Niedzieli Palmowej. Spotkanie w ramach cyklu „Podróże bliskie i dalekie”.

Skrzypce pasyjno- wielkanocne
12 kwietnia, godz. 17.00
Koncert Jarosława Adamusa – skrzypka i kompozytora, wykonawcy utworów Bacha, sonat Senalliego i Mascittiego. W programie także opowieść o Marsylii, mieście, w którym od wielu już lat muzyk mieszka i nagrywa.

Dobry film
24 kwietnia, godz. 18.00
Kolejna z projekcji filmowych podczas których prezentujemy kinowe klasyki i aktualne przeboje.

 

Piotrowice, ul. Jankego 136

Każdy może – Klub Aktywnego Seniora
Wtorki, godz. 10.00
We wtorki zapraszamy na zajęcia w ramach Klubu aktywnego seniora:
2 kwietnia, godz. 10.00 Warsztaty decoupage – pisanki na jajach gęsich.
9 kwietnia, godz. 11.00 Kino rodzinne / psychologiczne i klub dyskusyjny (MDK Kostuchna)
16 kwietnia, godz. 10.00 Warsztaty kulinarne – ozdoby z masy cukrowej na mazurki wielkanocne

Fabryczka rękodzieła
4 i 11 kwietnia, godz. 17.00
Międzypokoleniowe warsztaty ceramiczne. Wykonujemy ceramiczne figurynki do wykorzystania w domowych dekoracjach wiosennych i wielkanocnych. Poznajemy różne metody zdobienia ceramiki biskwitowej.

Klub „Życie może być proste”
5, 12 kwietnia, godz. 18.00
Zapraszamy do Klubu dobrego życia. Każde spotkanie to mini-warsztat w obszarze rozwoju osobistego i budowania własnego szczęścia. Cz. I: Ja i otoczenie czyli “fajnie jest”, cz. II: Jakość działania zamiast “jakoś to będzie”. Wstęp wolny.

Inne oblicza
25 kwietnia, godz. 17.00
Wernisaż wystawy obrazów Aleksandry Gaweł – Zwolińskiej, artystki portretującej zwierzęta. Po otwarciu odbędą się warsztaty malowania zwierząt. Prosimy o zapisy w biurze MDK.

 

Zarzecze, ul. Stellera 4

Jajka, kurki, zajączki
11 kwietnia, godz. 17:00
Warsztaty, na których stworzymy wyjątkowe ozdoby świąteczne wykorzystując różne techniki rękodzielnicze, którymi pochwalimy się w koszyczku lub na świątecznym stole. Zajęcia w ramach projektu BO „Wesołe Zarzecze”. Zapisy w biurze MDK.

Kuchnia pięciu przemian
12 kwietnia, godz. 17.00
Jak gotować zdrowo i smacznie? Zapraszamy na otwarte warsztaty kulinarne z Urszulą Chemicz. Impreza w ramach inicjatywy “Z kijkami po zdrowie” finansowanej z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Ole Hiszpania!
25 kwietnia, godz. 17.00
Warsztaty plastyczne. Tym razem postaramy się stworzyć bogato zdobiony hiszpański wachlarz w sam raz na nadchodzące letnie upały. Zajęcia w ramach realizacji projektu BO „Wesołe Zarzecze”. Zapisy w biurze MDK.

 

Podlesie, ul. Sołtysia 25

Pranie w Podlesiu
7 kwietnia, godz. 17:00
Spotkanie Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej. Pokaz tradycyjnego prania w wykonaniu zespołu regionalnego “Podlesianki”. Inscenizacja w zabawny sposób pokazuje niegdysiejsze życie codzienne na Górnym Śląsku. Prosimy o zapisy w biurze MDK.

Łapacze snów – warsztaty
10 kwietnia, godz. 16:30
Eko warsztaty plastyczne. Postaramy się samodzielnie wykonać indiański łapacz snów – amulet niegdyś mający za zadanie wyłapywać złe i dopuszczać do śpiącego jedynie dobre sny. Zajęcia w ramach projektu BO „Śląsk dla każdego”. Zapisy w biurze MDK.

Świąteczne rękodzieło
12 kwietnia, godz. 17.00
Świąteczne warsztaty plastyczne dla dorosłych. Stworzymy wyjątkowe „pisanki” tym razem wykorzystują nie kurze ale gęsie jaja oraz metodę decoupage. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Jajka, kurki, zajączki
17 kwietnia, godz. 16:30
Warsztaty, na których stworzymy wyjątkowe ozdoby świąteczne wykorzystując różne techniki rękodzielnicze. Zajęcia w ramach projektu BO „Śląsk dla każdego”. Zapisy w biurze MDK.

Eko doniczki
24 kwietnia, godz. 16.30
Warsztaty, na których stworzymy wyjątkowe donice na kwiaty wykorzystując materiały, które miały się znaleźć w koszu na śmieci. Zajęcia w ramach projektu BO „Śląsk dla każdego”. Zapisy w biurze MDK.

 

MDK “Południe” zastrzega sobie zmiany w programie imprez.