Czerwiec w MDK “Południe”. Program imprez.

Czerwiec 2019 w MDK „Południe” w Katowicach

Festyny parafialne
Czerwiec jak zwykle obfituje w plenerowe imprezy parafialne. Zaczynamy od „Pikniku rodzinnego” przy parafii na os. Odrodzenia (9.06). Druga piotrowicka parafia przy ul. Fredry organizuje swój festyn 15 czerwca. „Kole fary” to z kolei festyn parafii w Podlesiu (20.06). Parafia w Murckach zaprasza na plac Solskiego 23 czerwca. Szczegółowy program festynów na stronie www.mdkpoludnie.com

Kostuchna, ul. T. Boya – Żeleńskiego 83, tel. 32 209 47 72

Stadionowy plac zabaw
1 czerwca, godz. 15.00 / Stadion MK Górnik Katowice, ul. Żeleńskiego 100
W programie: 15.00 – Akademia Zabawy „Smile” (bańki mydlane, animacje, brokatowe tatuaże), 15.30 – rozgrywki piłkarskie, 16.00 – występy taneczne, odwiedziny maskotki GieKSik. Ponadto: dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, mała gastronomia.

Wieczorynka w kinie
5 czerwca godz. 17.00
Projekcja filmowa dla najmłodszych.

Ogień dusz, dźwięk i plusz
9 czerwca, godz. 16.00
Koncert charytatywny, z którego dochód zostanie w całości przekazany na zakup protezy nogi dla pani Wioletty Mieszczok. W programie: muzyka nie tylko w harcerskich rytmach, wyjątkowa loteria pluszaków oraz niezapomniana atmosfera!

Dzień otwarty
10 czerwca, godz. 17.00
Prezentacja zajęć oraz grup i klubów działających przy MDK w Kostuchnie. Będzie można wziąć udział w zajęciach malarstwa i samoobrony. Pokażą swoje umiejętności uczestnicy zajęć tanecznych oraz instrumentalnych.

Dobry film
12, 19, 26 czerwca, godz. 18.00
Zapraszamy na bezpłatne projekcje klasyki i aktualnych przebojów światowego kina.

 

Piotrowice, ul. Jankego 136, tel. 32 205 92 81

Klub Aktywnego Seniora
4, 11, 18 czerwca, godz. 10.00
We wtorki zapraszamy na zajęcia w ramach Klubu Aktywnego Seniora „Każdy może”: Wiosenne metamorfozy – spotkanie ze stylistką (4.06); Trening pamięci (11.06); Spotkanie z fizjoterapeutą. Ćwiczenia dla seniorów (18.06).

Fabryczka rękodzieła – warsztaty szycia
6 czerwca, godz. 17.00
Z okazji zbliżającego się w czerwcu Dnia Ojca uszyjemy coś dla panów. Będzie to elegancja muszka. Porozmawiamy też o krawatach i poszetkach. Do szycia na maszynach zapraszamy panów i panie. Można też przyjść z całą rodziną. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Klasztorne ziołolecznictwo
8 czerwca, godz. 10.00
Spacer nordic walking, którego celem będzie klasztor franciszkanów w Panewnikach. Spróbujemy poznać tajemnice ziół i specjałów przygotowywanych przez zakonników. Dowiemy się też, które rośliny są nieocenionym źródłem zdrowia.

VIII Młodzieżowy Plener Malarski
12 czerwca, godz. 13.30
Zapraszamy do udziału w plenerze malarskim na Równicy – w tym roku postaramy się uchwycić piękno Beskidu Śląskiego. Tradycyjnie powstałe na plenerze prace są prezentowane na wystawie. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Ekwador – prelekcja
13 czerwca, godz. 18.00
Spotkanie podróżnicze z Iwoną Żelazowską, która opowie o jednym z najciekawszych państw Ameryki Południowej. Słynącym z kondorów, kawy i wysp Galapagos Ekwadorze. Usłyszymy o historii państwa, odwiedzimy jego stolicę – Quito oraz najpiękniejsze zakątki.

Wakacyjny wernisaż
19 czerwca, godz. 17.00
Otwarcie wystawy podsumowującej działalność sekcji artystycznych w piotrowickim MDK. Swoje prace pokażą uczestnicy zajęć plastycznych, sztalugowych oraz Pracowni Małych Form Rzeźbiarskich. Przywitajmy wakacje artystycznie.

Biesiada Śląska
27 czerwca, godz. 18.00
Biesiada z muzyką na żywo dla uczestników Klubu Aktywnego Seniora „Każdy może” ze śpiewem, tańcami oraz śląskimi maszketami. Dużo humory i dobrej zabawy gwarantowane. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

 

Murcki, ul. Kołodzieja 44, tel. 353 68 16

Muszlownik 2019
1 czerwca, godz. 14.00, park w Murckach
To już chyba kultowy, choć bardzo młody, katowicki festiwal muzyczny. Zapraszamy do muszli w parku murckowskim. Zagrają m.in.: Farben Lehre, Zielone Żabki, Prawda Ska Petarda, Betelgesa i Sweet Molly.

Fresk z Podlesia
9 czerwca, godz. 17.00
Otwarcie wystawy i projekcja filmu z realizacji fresków w kościele w pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Malowidła autorstwa Ireneusza Botora powstawały przez kilka lat. Teraz zachwycają mieszkańców nie tylko Podlesia.

Mała rzeźba prezentuje
14 czerwca, godz. 17.00
Podsumowanie sezonu artystycznego w Murckach. Zobaczymy małe formy rzeźbiarskie uczestników zajęć pracowni ceramiki w Murckach. Warto obejrzeć prace małych artystów, którzy stawiają pierwsze kroki w trudnej sztuce ceramiki.

Klub Miłośników Murcek
27 czerwca, godz. 17.00
Spotkanie wielbicieli historii Murcek.

 

Zarzecze, ul. Stellera 4, tel. 32 202 97 67

Wesołe Zarzecze – warsztaty
6, 13 czerwca, godz. 17.00
Warsztaty artystyczne. W programie: Mini ekologiczny ogródek w doniczce z surowców wtórnych (6.06), Ekoramka na zdjęcia z wakacji (13.06). Zajęcia finansowane w ramach realizacji inicjatywy „Wesołe Zarzecze” finansowanej ze środków BO miasta Katowice.

Powstania Śląskie – interpretacje
3 czerwca, godz. 16.30
Wystawa pokonkursowa. Młodzież, inspirowana wydarzeniami których 100 – lecie aktualnie obchodzimy, spróbowała za pomocą kredek i farb przedstawić swoje wrażenia. Okazało się, że mimo wielu lat, pamięć o Powstaniach jest wciąż obecna.

Warsztaty z fizjoterapeutą
7 czerwca, godz. 17.30
Kolejne z cyklu spotkań, na których możemy dowiedzieć się jak zdrowo pracować, odpoczywać i jeść. Tym razem zadbamy o kręgosłup. Zajęcia finansowane w ramach realizacji inicjatywy „Z kijkami po zdrowie” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.

Fojera w Zarzeczu
16 czerwca, godz. 17.00
Spotkanie podsumowujące sezon działalności Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej z Podlesia. Tym razem spotkamy się w zarzeczańskich ogrodach. W programie śpiew, grillowanie oraz gościnny występ chóru „Fermata” z Piotrowic. Obowiązują zapisy.

 

Podlesie, ul Sołtysia 25, tel. 32 201 50 10

Ekofan – warsztaty artystyczne
5, 12, 19 czerwca, godz. 16.30
W programie: „EKO Dzień Dziecka” – z okazji Dnia Dziecka wyczarujemy wspaniałe ekologiczne zabawki (5.06), „Mydło wszystko myje” – projektujemy własne mydełka w eko pudełeczku (12.06), „Wakacje tuż, tuż” – zrobimy ekoalbum na wspomnienia z wakacji (19.06). Obowiązują zapisy w biurze MDK. Zajęcia finansowane w ramach realizacji inicjatywy „Śląsk dla każdego” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.