Wielkanoc z Podlesiankami!

24 marca 2026 roku, Zespół Regionalny „Podlesianki” zorganizował spotkanie dotyczące tradycji wielkanocnych. Uczestnicy dowiedzieli się jak dawniej wypiekano tradycyjne baby, babki i babeczki, poznali naturalne sposoby barwienia jaj, a także wzięli udział w warsztatach podczas których m.in. stworzyli palmy wielkanocne. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i rozmów w miłym towarzystwie.

Wydarzenie w ramach realizacji inicjatywy „Frelki i karlusy – nie tylko dla Ślązaków” finansowanej ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.