W ostatni piątek maja spotkaliśmy się z Fundacją Kontra oraz przedstawicielami Polskiej Policji, żeby porozmawiać na temat cyberbezpieczeństwa.
Poruszyliśmy wiele ciekawych wątków, takich jak połączenia telefoniczne z „banku”, fałszywe linki oraz dowiedzieliśmy się, jak możemy zabezpieczyć przed oszustwami (m.in. dwuskładnikowe uwierzytelnianie, zastrzeżenie numeru PESEL). Dzięki temu, że każdy z nas ma jakieś doświadczenia w tym temacie, dyskusja była niezwykle ciekawa.
Zajęcia zrealizowane zostały ze środków budżetu obywatelskiego miasta Katowice pn. „Zawsze młodzi – w zdrowym ciele, zdrowy duch. Spotkania przy muzyce, warsztaty dla zdrowia – realizowane w MDK Południe”.



