AKADEMIA MALUCHA

AKADEMIA MALUCHA KATOWICE prowadzona prze ALE Firmę to godzinne spotkanie ogólnorozwojowe i adaptacyjne,  przeznaczone dla dzieci, które nie uczęszczają do żłobka ani przedszkola.

Dzieci wraz z opiekunami (rodzicami, babciami, nianiami) tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, poznają różne techniki plastyczne, a przede wszystkim świetnie się bawią. Dzięki zajęciom w grupie rówieśników wkraczają w proces socjalizacji, uspołeczniania. Są okazją do integracji środowiska (zarówno dzieci jak i opiekunowie szybko zaprzyjaźniają się).

Prowadzący: Agnieszka Matejuk, 501 370 221

Zapisy: odbywają się przez cały rok w biurze MDK „Południe” w Piotrowicach, 32 205 92 81 oraz u prowadzącej.

Zajęcia odbywają się:
Piotrowice:
wtorki, 10.15 – 11.15 (grupa 1 – 3 lata)
Podlesie:
 wtorki, 17.15 – 18.15 (grupa 1 – 3 lata)
Murcki: poniedziałki, 10.15 – 11.15 (grupa 1 – 3 lata)

Cena: 20 zł / spotkanie (dla osób chodzących 2 razy w tygodniu zniżka 50%)

Zajęcia Klubu Malucha to godzinne spotkanie ogólnorozwojowe i adaptacyjne,  przeznaczone dla dzieci, które nie uczęszczają do żłobka ani przedszkola.

Dzieci wraz z opiekunami (rodzicami, babciami, nianiami) tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, poznają różne techniki plastyczne, a przede wszystkim świetnie się bawią. Dzięki zajęciom w grupie rówieśników wkraczają w proces socjalizacji, uspołeczniania. Są okazją do integracji środowiska (zarówno dzieci jak i opiekunowie szybko zaprzyjaźniają się).

Każde zajęcia:

  • prowadzone są wg autorskiego programu
  • integrują maluszka z opiekunem i maluszka z innymi dziećmi
  • mają temat przewodni, który dzieci poznają  np. owoce, kształty, kolory
  • składają się z trzech części:
  1. zabaw ruchowych
  2. zajęć plastycznych
  3. elementów rytmiki, tańca i śpiewu
  • mają swoje rytuały np. Powitanie, Płachta Plastyczna, Czas na Małeconieco

We wspólne działania włączani są opiekunowie, dzięki czemu dzieci odważniej biorą udział w zabawach, a dorośli uczą się nowych, kreatywnych form spędzania czasu z maluszkami.

Zajęcia  w ramach AKADEMII MALUCHA KATOWICE prowadzoną  przez ALE FIRMĘ (www.alefirma.pl) poprowadzi pani Agnieszka Matejuk – animatorka społeczno-kulturalna z zamiłowania i wykształcenia, doświadczony event manager i specjalista ds. organizacji imprez.  Wychowawca kolonijny oraz kierownik obozów młodzieżowych i zimowisk. Instruktor teatralny i taneczny. Mama 4-letniego Kubusia.

Zajęcia Klubu Malucha prowadzi w Katowicach od 2015r. tworząc autorskie programy oparte na także o doświadczenie i wiedzę pedagogiczną.

Zajęcia na rok 2018/2019 zaczną się w październiku.