Pierwszy tydzień akcji “Zima w mieście 2018” w Piotrowicach

Jak co roku, Miejski Dom Kultury „Południe” podczas ferii zimowych zorganizował akcję „Zima w mieście”.  W pierwszym tygodniu w piotrowickiej filii odbył się szereg różnych zajęć.  W poniedziałek niemal trzydzieścioro dzieci dzielnie tworzyło bałwanki ceramiczne oraz uczestniczyło w warsztatach instrumentalnych.  Podczas nich dzieciaki miały okazję poznać oraz zrobić własne instrumenty perkusyjne.

We wtorek przyszedł czas na szycie oraz haft – dzieci tworzyły „śnieżynkowe poduchy”. Najpierw narysowały swój wzór na kartce, a następnie wyszywały go na materiale, umieszczonym w tamborku. Po chwili odpoczynku uczestnicy Ferii w mieście poznawali techniki tańca nowoczesnego.

Czwartkowe spotkanie rozpoczął „Salonik bajek” – na tapetę wzięliśmy „Królową Śniegu”, a zwieńczeniem zajęć było wspólne stworzenie makiety, przedstawiającej miasteczko, w którym mieszkali Kay i Gerda. Następnie bawiliśmy się razem w kalambury oraz inne gry ruchowe-integracyjne.

Piątek był dniem wyjątkowym, bowiem wystawialiśmy w naszej filii spektakl pt. „Kay i Gerda w Piotrowicach”, do którego scenariusz napisała p. Sabina Wawerla-Długosz. Spektakl oparty był na motywach baśni „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena, a akcja odbywała się w naszych piotrowickich realiach. Pozostając w klimacie baśni i bajek, po teatrzyku dzieciaki namalowały na szkle swoją ulubioną postać.

Dodaj komentarz

(*) Wymagane. Twój email nie będzie widoczny