III Festyn rodzinny – parafia NSPJ i Jana Bosko w Piotrowicach

9 czerwca na terenie parafii NSPJ i Jana Bosko w Piotrowicach odbył się III Festyn rodzinny pod nazwą ,,Mundial w Piotrowicach”.Festyn zgromadził licznie naszą społeczność i nie tylko. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć występy zespołów  tanecznych ,,Galaxy’’, którego instruktorką jest pani Weronika Hadalska oraz występy grup tańca irlandzkiego ,,Galway’’, które na co dzień trenują swoje umiejętności  w Miejskim Dom Kultury ,,Południe’’. Podczas festynu odbył się  także finał kameralnego festiwalu piosenki MDK ,,Południe’’.

W programie festynu nie zabrakło również zabawy tanecznej, którą zorganizowało ,,Studio ruchu Endorfina’’. Następnie zebrana publiczność mogła zobaczyć spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia’’. Młodsza część widowni była zachwycona całością przedstawienia.  W między czasie dla tych młodszych jak i starszych czekało wiele innych atrakcji. Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, zabawy plastyczne, a także malowanie twarzy. Przy pięknej pogodzie dzieci bawiły się doskonale korzystając zarówno z bezpłatnych urządzeń nadmuchiwanych, jak i  uczestnicząc w różnych konkursach,  quizach i zabawach. Wszelkiego  rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami.

Po godzinie 19.30 odbył się koncert muzyczny, który wykonała Gabriela Gąsior & Holy Noiz. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców zebranych na festynie była niecodzienna wystawa historyczna pod nazwą ,,Życie codzienne w Piotrowicach i Ochojcu na przestrzeni XX wieku’’.

Festyn zakończył się o godzinie 21.30 apelem jasnogórskim. Jednak największą atrakcją zakończenia festynu był pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie ,,Od Serca’’ a także Miejski Dom Kultury ,,Południe’’.