Pożegnanie lata w Podlesiu

16 września na terenie boiska Podlesianki symbolicznie pożegnaliśmy się z latem. Festyn z tej okazji rozpoczął się pokazem tańca nowoczesnego w wykonaniu grup Galaxy, na co dzień ćwiczących w MDK pod okiem Weroniki Hadalskiej.

Kolejnym punktem programu był występ orkiestry dętej „Katowice”. Orkiestra wprowadziła nas w klimat śląskich utworów dzięki brzmieniu i doborowi repertuaru. Bo przecież każda szanująca się śląska impreza rozpoczyna się od marszy górniczych. Wspaniałą kontynuacją tego (letniego jeszcze) popołudnia był występ  Zespołu Pieśni i Tańca “Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Grupa tancerzy zaprezentowała zebranym gościom polskie tańce narodowe oraz śląskie tańce regionalne. Zwieńczeniem występu była nauka tańca, która przyniosła publiczności wiele radości i zabawy.

Następnie, w ramach spotkania Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej odbył się koncert Grzegorza Płonki. Jest to muzyk, wokalista, aranżer, publicysta, społecznik, popularyzator śląskiej kultury, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, lider zespołu „Ligocianie”. W swoim artystycznym dorobku ma na koncie mnóstwo koncertów, kilka płyt CD oraz udział w filmie dokumentalnym „Zbuntowany Śląsk. Gawęda z dziejów walk społecznych na Górnym Śląsku”. Na naszym festynie zaprezentował tradycyjne piosenki w nietradycyjnych aranżacjach.

Kolejnym artystą, który zaprezentował nam znane i lubiane piosenki polskiej sceny rozrywkowej był Krzysztof Wierzchowski – śpiewak, aktor, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, który obecnie realizuje się głównie jako muzyk estradowy. Jego program pod hasłem „Piosenka dobra na wszystko” został przyjęty przez publiczność niezwykle entuzjastycznie.

Najmłodsi bawili się w namiocie z animacjami. Amatorzy swojskich miodów mogli zakupić je prosto od podleskich pszczelarzy. Natomiast dla najwytrwalszych uczestników festynu dyskotekę zagrał i poprowadził DJ Sianko.