3 października w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” uczestniczyliśmy w spotkaniu Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej.
Gościem spotkania była p. Renata Dworak, była solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i współzałożycielka zespołu Lady’s Voice. Pani Renata to wszechstronna artystka, która śpiew umiłowała już jako mała dziewczynka.
Podczas niedzielnego spotkania nie tylko dzieliła się z nami swoim talentem wokalnym, ale też ciekawymi anegdotkami z jej życia zawodowego (czy wiedzieliście, że Japończycy twierdzą, że „Szła dzieweczka do laseczka” to ich piosenka?) . Z sentymentem wspominała śp. prof. Stanisława Hadynę – założyciela i wieloletniego kierownika artystycznego zespołu Śląsk. Uczestnicy spotkania wspólnie wykonywali popularne piosenki, a niektóre panie nawet odważyły się śpiewać do mikrofonu.
Spotkanie poprowadziła p. Hanna Marszałek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.