Listopad w MDK “Południe”

Serdecznie zapraszamy na imprezy, spotkania, wernisaże i wiele innych atrakcji organizowanych dla Państwa przez nasz dom kultury.


Kostuchna, ul.Żeleńskiego 83


Ekoartysta
7 listopada, godz. 17.00
Zapraszamy małych artystów do stworzenia własnego niepowtarzalnego jesiennego „łapacza snów” – czyli niegdyś amuletu niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym.. Zajęcia w ramach realizacji projektu BO „Zielona Kostuchna”.

 Grzegorz Chudy – spotkanie
10 listopada, godz. 18.00
Jest muzykiem, regionalistą, artystą plastykiem. Akwarele jego autorstwa często nawiązują do górnośląskiego pejzażu – czerwonej cegły i zadymionego nieba – ale nie brakuje tu też sporej dawki humoru, dystansu do otaczającego świata. Jego pracownia znajduje się na Nikiszowcu ale rodzinnie związany jest z Kostuchną. Spotkanie w ramach projektu BO „Śląsk – tu mieszkam, chcę go lepiej poznać i zrozumieć”. Wystawa akwareli Grzegorza Chudego można oglądać od 6 listopada.

Jubileusz chóru Modus Vivendi Cameralis
18 listopada, godz. 17.00
Uroczysty koncert z udziałem zaproszonych gości, którym uczcimy 15 urodziny piotrowickiego chóru Modus Vivendi Cameralis. Chór słynie z wyjątkowych interpretacji klasyki muzyki rozrywkowej i wielkiego poczucia humoru.

Old Spice Girls – Babski Kabaret
24 listopada, godz. 18.00
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”Old Spice Girls” czyli Babski Kabaret. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska. Bilety w cenie 40 zł w biurze MDK.

Wróżby i wróżbici
27 listopada, godz. 16.30
Warsztaty, podczas których przypomnimy tradycyjne wróżby andrzejkowe, stworzymy własną niepowtarzalną świeczkę oraz pobawimy się podczas gier ruchowych. Zajęcia w ramach realizacji projektu BO „Zielona Kostuchna”.


Piotrowice, ul.Jankego 136


Beskidzka Jesień Brydżowa
3 – 5 listopada, C.W.S. “Gwarek” w Ustroniu
Zapraszamy wszystkich brydżystów na tradycyjny jesienny cykl turniejów w Beskidach. Wyjazdowy maraton brydżowy z turniejami, odpoczynkiem i świetną zabawą. Organizatorem jest TBS „Impas” z Piotrowic. Koszt imprez 155 zł. Zapisy i więcej informacji: 535 097 814.

Warsztaty szycia
9 i 16 listopada, godz. 17.00
Zapraszamy na wielopokoleniowe warsztaty szycia na maszynie. Tym razem Magda Heljak pokaże jak wykonać fartuszki, rękawice kuchenne oraz szmatki. Koszt: 10 zł dla pierwszej osoby z rodziny, 5 zł dla każdej kolejnej. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Dziecięce warsztaty instrumentalne
10 listopada, godz. 17.00
W programie warsztatów: pokaz instrumentów muzycznych, małe formy koncertowe, warsztaty tworzenia własnych instrumentów oraz Mała Orkiestra czyli wspólne muzykowanie z artystami. Obowiązują zapisy w biurze MDK w Piotrowicach.

Koncert świąteczny
11 listopada, godz. 9.30
Zapraszamy do kościoła przy ul. Fredry w Piotrowicach na uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie pieśni patriotycznych oraz sakralne w wyjątkowej interpretacji i wykonaniu chóru męskiego „Hejnał”.

Turniej Brydża Sportowego
18 listopada, godz. 9.30
Zapraszamy brydżystów do rywalizacji się w ramach Otwartego Turnieju Brydża sportowego. Turniej jest organizowany tradycyjnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wpisowe 10 zł. Przewidziano nagrody i puchary.

Przyroda w obiektywie
24 listopada, godz. 17.00
Otwarty Klub Przyrodnika zaprasza na podsumowanie i wernisaż II edycji amatorskiego konkursu fotograficznego “Przyroda w obiektywie”. Autorzy zdjęć często w wyjątkowy sposób odkrywając przed nami piękno przyrody najbliżej okolicy.

Anita Sadlej – wernisaż
30 listopada, godz. 17.00
Artystka zaprezentuje obrazy z cyklu „Zielnik pamięci” i „Czarodziejskie ogrody”, w których łączy tradycyjną meksykańską technikę czerpania papieru, haft, zielnik oraz malarstwo. Po wernisażu odbędą się warsztaty czerpania papieru.


Murcki, ul.Kołodzieja 42


Twórcy murckowscy – wernisaż
11 listopada, godz. 18.00
Już od 16 lat utalentowani artystycznie mieszkańcy Murcek prezentują swoje prace podczas wystawy “Twórcy murckowscy”. Warto dodać, że prezentowane jest nie tylko malarstwo ale także modele i fotografia.

Orkiestra górnicza w Murckach
24 listopada, godz. 17.00
Spotkanie Klubu Miłośników Murcek poświęcone orkiestrze dętej działającej przy kopalni Murcki – Boże Dary. To orkiestra z wielkimi tradycjami, która od pokoleń jest związana z Murckami i Kostuchną.

 


Zarzecze, ul.Stellera 4


Pan Antenka i srebrny kubraczek
21 listopada, godz. 17.00
Spektakl o tolerancji, ukazujący wartości płynące z prawdziwej przyjaźni w wykonaniu aktorów teatru „TRiP”. Przedstawienie klasyczne, niezwykle emocjonalne oraz wzruszające. Impreza w ramach projektu „Poznajmy się”.

Święta w koronce
26 listopada, godz. 17.00
Wernisaż prac pań zrzeszonych Śląskim Kole Miłośników Koronki Klockowej. Będziemy mogli obejrzeć m.in.: serwety, ozdoby choinkowe oraz wyjątkową szopkę bożonarodzeniową gdzie postaci będą wykonane z koronki klockowej.

Andrzejki dla dzieci
28 listopada, godz. 17.00
Zabawa we wróżby jest ponadczasowa. Podczas imprezy nie tylko spróbujemy się dowiedzieć czegoś o naszej przyszłości, ale także poznamy historię tradycji obchodzonych w imieniny Andrzeja. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu BO „Poznajmy się”.


Podlesie, ul.Sołtysia 25


Andrzejki z „Podlesiankami”
19 listopada, godz. 17.00
Spotkanie Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej. W programie inscenizacja andrzejkowa w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Podlesianki” oraz zabawa w przepowiadanie przyszłości. Impreza w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego 2017.


MDK “Południe” zastrzega sobie zmiany w programie imprez

Dodaj komentarz

(*) Wymagane. Twój email nie będzie widoczny