Czerwiec w MDK “Południe”

Program imprez w MDK “Południe” w czerwcu 2018.

Kostuchna, ul. Tadeusza Boya – Żeleńskiego

Senior w akcji. Warsztaty malarstwa
5, 12, 19, 26 czerwca, godz. 10.00
Warsztaty malarstwa sztalugowego dla seniorów z Kostuchny. Zajęcia poprowadzi Paweł Synowiec.

Piotrowice, ul. Gen. Jankego 136

Senior w akcji. Klub spacerowy Nordic Walking.
5, 19 czerwca, godz. 10.15
Pomaszerujemy spacerkiem zielonymi ścieżkami Piotrowic. Kierunek Zadole i dolina rzeki Mlecznej.

Fabryczka Rękodzieła
7 czerwca, godz. 17.00
Stworzymy oryginalny prezent dla naszych… książek. Tym razem Magda Heljak pokaże jak uszyć na maszynie zakładki i okładki. Koszt 20 zł od osoby, każda kolejna osoba z rodziny 10 zł. Seniorzy z Kartą Seniora 10 zł.

Festyn „Mundial Piotrowice 2018”
9 czerwca, godz. 14.30
Parafia NSPJ i św. Jana Bosko oraz MDK „Południe” zapraszają na festyn rodzinny. W programie m.in. koncert Gabi Gąsior & Holy Noiz, teatrzyk interaktywny dla dzieci “Jaś i Małgosia”, turniej piłkarzykowy, strefa dziecka, dmuchańce.

Senior w akcji. Warsztaty rękodzielnicze
12 czerwca, godz. 10.00
Warsztaty rękodzielnicze na których stworzymy dekoracje domowe. Zapraszamy seniorów na warsztaty twórcze podczas których w miłej atmosferze, przy kawce i słodkiej przekąsce będzie można stworzyć dekoracje domowe z wykorzystaniem technik papieroplastyki.

Kolumbia – kawa i kokaina
15 czerwca, godz. 18.00
Prelekcja podróżnicza Stefana Gierlotki na temat Kolumbii, potęgi narkotykowej i jednego z największych producentów kawy. Poznamy pogmatwaną historię państwa, które nieszczęśliwie często jest kojarzone jedynie z Pablem Escobarem.

Witaj lato!
21 czerwca, godz. 17.00
Uroczyste zakończenie sezonu 2017/2018. Wernisaż wystawy obrazów i rzeźb uczestników grup plastycznych MDK „Południe”. Usłyszymy również popisy młodych artystów, którzy umilą nam wieczór grą na instrumentach.

Gramy na Szewskiej
29 czerwca, godz. 19.30
Zapraszamy na pierwszy z piotrowickich koncertów plenerowych. Na początek Maciek Lipina (Ścigani, spektakl „Skazany na bluesa”) ze swoim bluesrockowym zespołem. Koncert w ramach inicjatywy lokalnej.

Śladami rodu Donnesmarcków
30 czerwca, godz. 8.00
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem, podczas której odwiedzimy siedziby Donnesmarcków na Górnym Śląsku. Zapisy w Spółdzielni „Silesia” oraz biurze MDK (tel. 32 205 92 81) od 18 czerwca. Inicjatywa realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Murcki, ul. P. Kołodzieja 42

Muszlownik 2018
2 czerwca, godz. 15.00
To już chyba kultowy, choć bardzo młody, katowicki festiwal muzyczny. Zapraszamy do muszli w parku murckowskim. Zagrają m.in.: KSU, Konopians, Harusha, Bebok. Wstęp wolny.

Senior w akcji. Warsztaty małej rzeźby. 7, 14, 21, 28 czerwca, godz. 10.00
Zapraszamy seniorów z Murcek na cykl spotkań integracyjnych i warsztatowych. W programie warsztaty małej rzeźby i ceramiki oraz plener malarsko – fotograficzny.

Parafialny Festyn Rodzinny
10 czerwca, godz. 14.00
Zapraszamy do Murcek na plac przy ul.Solskiego. W programie m.in.: konkursy, występy zespołów dziecięcych, koncert chóru „Belcanto”, występ kabaretu Grzegorza Stasiaka, koncert zespołu Piotra Fesztera.

Zarzecze, ul. P. Stellera 4

Senior w akcji. Warsztaty koronczarskie.
5, 12, 19 czerwca, godz. 10.00
Zapraszamy seniorów z Zarzecza na warsztaty koronki klockowej. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Połubok.

Przywitaj wakacje z sąsiadami – festyn
23 czerwca, godz. 15.00 – 21.00

Podlesie, ul. Sołtysia 25

Senior w akcji. Warsztaty rękodzieła.
5, 12, 19 czerwca, godz. 10.00
Zapraszamy seniorów z Podlesie na ekologiczne warsztaty rękodzielnicze. Będziemy wykorzystywać tylko materiały z recyklingu. Stworzymy wianki, drzewka szczęścia i norweskie skrzaty.

Dni Podlesia
16 czerwca, godz. 15.00
Miejsce: Stadion „Podlesianki”, ul. Sołtysia 25. W programie m.in.: występy zespołów “Krzikopoa” oraz “Beltaine” i “Glendalough. Ponadto: gry i zabawy dla dzieci, konkursy, symulator samolotu bezpłatne urządzenia rozrywkowe dla dzieci. Impreza realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Z muzyką dookoła świata
20 czerwca, godz. 17.30
Spotkanie z Sylwestrem Targoszem – Szalonkiem osobą obdarzonym wieloma talentami, ale przede wszystkim, pięknym głosem. Na spotkaniu oprócz opowieści o swych artystycznych osiągnięciach opowie o swojej pasji jaką są podróże. Impreza realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.