Listopad w MDK “Południe”

Program imprez w MDK „Południe” w Katowicach. Listopad 2019.

Kostuchna, ul. T.Żeleńskiego 83, 32 209 47 72

Filmowa Kostuchna
Środy, godz. 18.00
Zapraszamy na otwarte projekcje filmowe. W programie: „Wieczorynka w kinie” – animowane hity dla najmłodszych (6.11, 17.00), „Dobry film” – przeboje kinowe ostatnich miesięcy oraz klasyka (13, 20.11, 18.00) oraz Dyskusyjny Klub Filmowy czyli projekcje i spotkania z zaproszonymi gośćmi (27.11, 18.00).

Senior podróżuje
3 listopada, godz. 9.00
Wycieczki z klubem „Tylko dla seniora”. W listopadzie proponujemy zwiedzanie kompleksu ogrodowo pałacowego w Pszczynie. Dla członków klubu wstęp wolny. Zapisy w biurze MDK.

Na szkle malowane
7 listopada, godz. 17.00
Warsztaty malowania na szkle. Wstęp wolny.

Dzika flora – warsztaty
15 listopada, godz. 17.00
Warsztaty zielarskie, na których poznajemy nowe smaki roślin oraz rozmaite sposoby na naturalne leki i kosmetyki. Zajęcia poprowadzi Tomira Jakóbińska. Obowiązują zapisy. Koszt uczestnictwa 10 zł.

Zero waste – warsztaty
20 listopada, godz. 17.00
Warto zadbać o naszą planetę już teraz. Na warsztatach dowiemy się m.in. jak prowadzić gospodarstwo domowe ograniczając do minimum zużycie plastiku. Przygotujemy też woskowijki – czyli torebki wielokrotnego użytku. Obowiązują zapisy. Koszt uczestnictwa 10 zł.

Masztalscy w Kostuchnie
24 listopada, godz. 17.00
Spektakl kabaretowy słynnego duetu Ecika i Masztalskiego. W programie autorskie skecze, żarty i anegdoty w wykonaniu Aleksandra Trzaski i Jerzego Ciurloka. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze MDK.

„Słowiczek” dla św. Cecylii
25 listopada, godz. 17.00
Koncert chóru mieszanek „Słowiczek” dla uczczenia święta patronki śpiewaków św. Cecylii.
W programie utwory sakralne oraz najbardziej znane pieśni chóralne. Artyści jak zwykle liczą na udział w śpiewie publiczności.

Andrzejkowy „Disco senior”
29 listopada, godz. 17.00
Zapraszamy na kolejną, fantastyczną potańcówkę dla seniorów. W kameralnym i przyjaznym gronie będziemy bawić się do znanych szlagierów oraz wróżyć. W roli wodzireja i wróżbity uwielbiany DJ Marssell. Obowiązują zapisy.

 

Piotrowice, ul. Jankego 136, 32 205 92 81

Klub Aktywnego Seniora
Wtorki, godz. 10.00
Zapraszamy stałych i nowych uczestników klubu do udziału w zajęciach. W programie: Warsztaty z fizjoterapeutką (5.11); „Bezpieczeństwo w sieci” (12.11); Prelekcja i warsztaty; Projekcja filmowa (19.11); „Idealna Pani domu” – ekologiczne środki czyszczące (26.11).

Jubileusz chóru „Fermata”
8 listopada, godz. 16.00
Uroczysty koncert z okazji 20 – lecia chóru mieszanego „Fermata”. W programie m.in.: „Modlitwa do Bogurodzicy” J.Świdra oraz „Ave Maria” T.Machla. Uwaga! Na koncert zapraszamy do kościoła pw. NSPJ i św Jana Bosko przy ul. Fredry w Piotrowicach.

Slow jogging
9 listopada, godz. 10.00
Warsztaty, na których spróbujemy mniej forsującej mięśnie i kości formy biegania. Pod okiem instruktora potruchtamy po najbardziej malowniczych okolicach Piotrowic i okolic. Może być to początek joggingowej pasji.

Fabryczka biżuterii
14 listopada, godz. 17.00
Zaprasza „Fabryczka Rękodzieła”. Międzypokoleniowe warsztaty, na których, pod okiem doświadczonego instruktora, stworzymy własną, oryginalną biżuterie. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Turniej Jednego Wiersza
15 listopada, godz. 18.00
Zapraszamy twórców do uczestnictwa w konkursie poetyckim, podczas którego publicznie, przed jury, przedstawia się jeden wiersz własnego autorstwa, nieprezentowany i niepublikowany nigdzie wcześniej. Dla autorów najlepszych tekstów przewidziano nagrody.

Przyroda w obiektywie
21 listopada, godz. 18.00
Rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie wystawy fotografii poświęconej przyrodzie – tej bliskiej, po sąsiedzku, jak i tej odległej dostrzeżonej na zagranicznych wojażach. Zobaczymy pracę o różnorodnej tematyce autorstwa fotografów amatorów w wieku od 5 do 105 lat.

Impreza ODWOŁANA! Nocne planszówkogranie
29 listopada, godz. 18.00
Impreza ODWOŁANA! Impreza rodzinna. W programie między innymi sala familijnych gier planszowych, games room dla rodziców, tematyczny pokój zagadek, turnieje, zabawy, animacje, śląskie wróżby. Zapraszamy dzieci od lat 8, młodzież i dorosłych. Obowiązują zapisy. Wstęp 10 zł.

 

Murcki, ul. Kołodzieja 42, 32 356 68 16

Kalendarz zielarski
6 listopada, godz. 18.00
Warsztaty zielarskie, które poprowadzi dr Iwona Korlacka. Zapisy w biurze MDK.

Twórcy murckowscy
11 listopada, godz. 17.00
Otwarcie wyjątkowej wystawy, która już niemal od 20 lat przedstawia artystyczne dokonania mieszkańców Murcek. Zobaczymy malarstwo, fotografię, grafikę. Zaprezentują się też twórcy rękodzieła i inni pasjonaci.

Z kijkami na „Solnym szlaku”
11 listopada, godz. 10.00
Spacer z kijkami ścieżkami legendarnego „Solnego szlaku”. Marsz zaczniemy w Murckach a skończymy w Zarzeczu, ale będzie można dołączyć również w Kostuchnie i w Podlesiu. Na mecie na każdego będzie czekać gorąca grochówka. Więcej

 

Zarzecze, ul. Stellera 4, 32 202 97 67

Jak zdrowo jeść i ćwiczyć?
8, 15, 22 listopada, godz. 17.00
Warsztaty z dietetykiem oraz masażystą. Od specjalistów w swoich dziedzinach dowiemy się o najnowszych osiągnięciach dietetyki oraz poznamy sposoby na bolące mięśni i stawy. Spotkania w ramach realizacji inicjatywy „Z kijkami po zdrowie” finansowanej ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Z kijkami na „Solnym szlaku”
11 listopada, godz. 10.00
Spacer z kijkami ścieżkami legendarnego „Solnego szlaku”. Marsz zaczniemy w Murckach a skończymy w Zarzeczu, ale będzie można dołączyć również w Kostuchnie i w Podlesiu. Na mecie na każdego będzie czekać gorąca grochówka. Więcej →

Bajki, misie, lampiony – eko warsztaty
12, 19, 26 listopada, godz. 17.00
Warsztaty artystyczne w ramach realizacji inicjatywy BO „Wesołe Zarzecze”. W programie:
„Dzień postaci z bajek” (12.11) – Każdy uczestnik podczas warsztatów wyczaruje własnego ulubionego bohatera bajkowego; „Dzień pluszowego misia” (19.11) – Aby uczcić ten dzień stworzymy “skarpetkowe misie przytulanki”; „Ekolampiony” (26.11) – Na warsztatach każde dziecko wykona swój własny oryginalny lampion, który umili jesienne wieczory.

Trzy pejzaże
29 listopada, godz. 17.00
Otwarcie wystawy malarstwa Neli Nelip. Autorka w swoich pracach przedstawia najczęściej przyrodę, pełną barw, nasyconą błękitem i zielenią. W Zarzeczu mieliśmy okazję oglądać wystawę jej prac poświęconych św. Janowi Pawłowi II.

 

Podlesie, ul. Sołtysia 5, 32 201 50 10

Na solnym szlaku
Od 5 listopada
Wystawa dokumentalna. Zobaczyć możemy pochodzące z prywatnych zbiorów zdjęcia i dokumenty przedstawiające legendarny „salz weg” – szlak solny, którym przemierzały karawany na północ wioząc drogocenną przyprawę.

Kotki, misie i wróżby – eko warsztaty
13, 20, 27 listopada, godz. 16.30
Warsztaty artystyczne w ramach realizacji inicjatywy BO „Śląsk dla każdego”. W programie:
„Dzień czarnego kota” (13.11) – Uczcimy go wykonując eko kotka niespodziankę; „Szyjemy misie” (20.11) – Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” uszyjemy magiczne misie bez użycia igły; „Andrzejki, wróżby i wróżbici” (27.11) – Zapraszamy do wspólnych wróżb andrzejkowych oraz stworzenia swojej własnej zaczarowanej gry planszowej.

Zwyczaje andrzejkowe
24 listopada, godz. 17.00
Spotkanie Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej. Gościem specjalnym będzie Tomasz Wrona, który opowie o śląskich zwyczajach andrzejkowych. Spróbujemy też przewidzieć przyszłość.