Marzec w MDK “Południe”

Kostuchna, ul. T. Boya – Żeleńskiego 83

Oscarowy marzec
Środy godz. 17.00 i 18.00
Zapraszamy na projekcje, podczas których zaprezentujemy nagrodzone w tym roku Oscarami filmy. Odwiedzą nas Joaquin Phoenix, Brad Pitt i Chudy.

Filmowe rekolekcje
1 marca, 18.30
Projekcja filmu dokumentalnego „Bez jednego drzewa…”, który jest opowieścią o tragicznych losach ks. Jana Machy – zamordowanego przez Niemców podczas II wojny światowej.

Babskie granie
7 marca, godz. 10.00
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na turniej Scrabble tylko dla pań.

Kameralny Festiwal Piosenki
Zgłoszenia do 20 marca
Kolejna edycja kameralnego festiwalu, na którym prezentuje się utalentowana wokalnie młodzież Katowic.

Dęte kino
25 marca, godz. 18.00
Spotkanie z Adamem Kowalskim współorganizatorem festiwalu „Move your brass”, pasjonatem orkiestr dętych, stale obecnych w górnośląskim pejzażu, a które są również częstym filmowym motywem. Impreza w ramach DKF Kostuchna.

Przedszkolne Spotkania z Piosenką
27 marca, godz. 10.15
Zaprezentują się najmłodsze rozśpiewane talenty z Katowic.

 

Piotrowice, ul. Gen. Z. Jankego 136

Pracownia szycia “Guziczek”
Poniedziałki, godz. 16.00
Zapraszamy dzieci od lat 8 i młodzież na zajęcia szycia maszynowego. W pracowni nauczymy Cię obsługi maszyny do szycia oraz pokażemy jak w łatwy sposób wykonać przedmioty, z których korzystasz codziennie, np. kolorowe poszewki na poduszki, piórniki, kuchenne fartuszki, maskotki, organizery na drobne przedmioty. Koszt udziału w zajęciach: 50 zł / miesiąc. Zapisy w biurze MDK.

Klub Aktywnego Seniora
Wtorki, godz. 10.00
W programie: warsztaty manicure (3.03), warsztaty tworzenia biżuterii (10.03), turniej Scrabble (17, 24.03), warsztaty decoupage na jajach gęsich (31.03). Na warsztaty obowiązują zapisy.

Portrety
5 marca, godz. 17.30
Otwarcie wystawy fotografii autorstwa uczniów ZSTiO im. E. Abramowskiego w Katowicach – Piotrowicach.

Fascynujący świat kotów
6 marca, godz. 17.30
O tym skąd koty się wzięły i dlaczego zdecydowały się z nami zamieszkać opowie Elżbieta Lebiodzik – zoopsycholog i koci behawiorysta.

Indonezja
12 marca godz. 17.30
O wulkanach i dawnych świątyniach hinduistycznych na Jawie, Waranach z Komodo oraz o działalności misyjnej pochodzącego z Piotrowic O. Józefa Glinki opowie Stefan Gierlotka.

Fabryczka rękodzieła
26 marca, godz. 17.30
Warsztaty florystyczne, na których uczestnicy wykonają palmy wielkanocne i bukiety okolicznościowy na świąteczny stół. Obowiązują opłaty: 20 zł, każda kolejna osoba z rodziny 10 zł, seniorzy z Kartą Seniora 60+ 10 zł.

 

Murcki, ul. P. Kołodzieja 42

Wiosenne zioła
21 marca, godz.9.00
Wycieczka w Beskidy w poszukiwaniu ziół w ramach warsztatów „Kalendarz zielarski”. Obowiązują zapisy. Koszt 30 zł.

Lewitacja
22 marca, godz. 18.00
Otwarcie wystawy malarstwa Izabeli Josch.

Przodkowie z Murcek
25 marca, godz. 17.00
Spotkanie, na którym poruszymy wiele zagadnień dotyczących genealogii. W roli eksperta Jakub Grudniewski. Impreza, gościnnie, odbędzie się w nowej siedzibie biblioteki w Murckach przy ul .Goetla.

 

Zarzecze, ul. P. Stellera 4

Wiosenne stroiki
5 marca, godz. 17.00
Warsztaty, na których używamy materiałów pochodzących z recyklingu. Zajęcia w ramach realizacji inicjatywy „Wesołe Zarzecze” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.

Zielone szaleństwo
12 marca, godz. 17.00
Ekowarsztaty, na których wyczarujemy las w słoiku.

Dzień św. Patryka – IMPREZA ODWOŁANA!
17 marca, godz. 18.00
Zapraszamy na rodzinne spotkanie połączone z poznaniem tradycyjnych symboli kultury Irlandii. Nie zabraknie legend o Leprechaun’ie i jego skarbie ukrytym na końcu tęczy. Co więcej, udamy się na jego poszukiwania! Gdy już znajdziemy skarb to ozdobimy pyszne koniczynki (shamrocks) i pomalujemy buzie. Weź udział w konkursie na najbardziej zielone przebranie i zdobądź nagrodę! Impreza w ramach realizacji inicjatywy „Dzieci i młodzież z Zarzecza. Poznajmy się!” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.

 

Podlesie, ul. Sołtysia 25

Wiosna tuż, tuż
18 marca, godz. 16.30
Panią Wiosnę przywitamy zaskakującymi ozdobami z wykorzystaniem naturalnych darów przyrody. Zajęcia w ramach realizacji inicjatywy „Śląsk dla każdego” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.

Śląsk w koronce
15 marca, godz. 17.00
Spotkanie z Małgorzatą Połubok – twórcą ludowym, edukatorem, założycielką Śląskiego Koła Koronki Klockowej. Zaprasza Koło Miłośników Pieśni i Godki Śląskiej.

Jajka, kurki, zajączki
25 marca, godz. 16.30
Rozpoczynamy przygotowania do świąt wielkanocnych od warsztatów tworzenia niepowtarzalnych pisanek. Zajęcia w ramach realizacji inicjatywy „Śląsk dla każdego” finansowanej ze środków BO Miasta Katowice.