Aktywny przedszkolak. Posumowanie projektu.

Zakończyliśmy projekt  „Aktywny przedszkolak. Od przedszkolaka do Ślązaka”. Wroku 2020 był realizowany w następujących obszarach działań: Rytmika dla Dorki i Karlika, Pracownia Działań Twórczych, Taniec regionalny z Kapelą Fedaków. Zajęcia odbywały się co tydzień. Pracownia została wyposażona w materiały plastyczne, co pozwoliło na stworzenie bardzo efektownych prac wykorzystanych w zabawach plenerowych. Powstały kokociki, wianki i inne formy nawiązujące do rodzimych wzorców.

Odbył się również Piknik Regionalny w Parku Murckowskim, 12 września.

Rozpoczęto otwarciem wystawy dziecięcych prac plastycznych wykonanych w Pracowni Działań Twórczych, następnie uczestnicy przemaszerowali z emblematami na teren wyznaczony w Parku Murckowskim. Piknik rozpoczęły zabawy animacyjne pod kierunkiem Anny Malik, następnie występ Trudy Prasoł i Podlesianek w strojach regionalnych z rekwizytami izby śląskiej (wózek z lalką, waszbret i inne), zgadywanki i wierszyk „Czerwony Kapturek po śląsku”. Zapewniono posiłek cateringowy, pokaz walk karate, oraz wystawę królików rasowych murckowskich hodowców. Całość zakończył występ Kapeli Fedaków. Największym powodzeniem cieszył się domek śląski, który dzieci mogły własnoręcznie ozdobić farbami pod kierunkiem Magdaleny Heljak.

Mimo obostrzeń frekwencyjnych związanych z pandemią przygotowano również na zakończenie projektu Mikołajowe prezenty: pamiątkowe ręcznie malowane koszulki dla wszystkich uczestników projektu oraz regionalny Piernik Mikołajowy – wywodzący się z dawnej tradycji śląskich pierników, wypiekany w przedwojennej firmie Widera z Orzesza.   Projekt jest realizowany z wyjątkowym zaangażowaniem samej wnioskodawczyni – pani Kamili Pronobis a prowadzący zajęcia : Magdalena Heljak, Anna Malik oraz  Iga i Jakub Fedakowie pokazują śląskie tradycje  i zwyczaje nowatorsko i atrakcyjnie. Projekt w widoczny sposób przyczynił się do integracji międzypokoleniowej, mimo obostrzeń pandemicznych jest w najlepszej fazie rozwoju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzieciom, rodzicom i dziadkom. Zapraszamy Państwa do udziału w przyszłorocznej edycji projektu.

Dodaj komentarz

(*) Wymagane. Twój email nie będzie widoczny