”Zauważone”. Wystawa fotografii Izabelli Pacek

zauważone. wystawa fotografii izabelli pacek

Kameralne, poetyckie i malarskie. Takie są fotografie, jakie będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej Izabelli Pacek pt. ”Zauważone”.

Kostuchna| 9 marca, godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu!

Izabella Pacek

Mieszkanka katowickiej Ligoty, z wykształcenia historyk i marketingowiec. Zawodowo związana z branżą kulturalną. Po godzinach oddaje się poznawaniu czeskiej kultury i historii, czytaniu reportaży, słuchaniu ciężkich brzmień, wędrowaniu po górach i miejscach nadgryzionych zębem czasu i – zdecydowanie najczęściej – robieniu zdjęć.

Fotografią zajmuje się z przerwami od pięciu lat. W 2016 i 2019 pokazała fotografie w ramach wystaw katowickiej grupy artystycznej Twórcownia. Następnie, jesienią 2019 roku, wzięła udział w Przeglądzie Portfolio Akademii
Nikona w ramach FotoArtFestival w Bielsku-Białej, gdzie miała przyjemność zaprezentować kilka swoich zdjęć Beacie Łyżwie-Sokół z „Gazety Wyborczej”. Krótko po tym zajęła II miejsce w w IV Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Kolejnym jej sukcesem było znalezienie się wiosną 2021 roku w gronie laureatów lokalnego konkursu „Wędrówki z obiektywem”. Od jesieni 2020 roku członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którego rocznej wystawie zaprezentowała kilkanaście prac o tematyce wodnej i leśnej.
Jesienią 2021 znalazła się w gronie osób wyróżnionych w V Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Niedługo potem w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna zatytułowana „Z życia lasów kobiórskich”.


Izabelli najbliższa jest artystyczna fotografia przyrodnicza i martwa natura. W swojej twórczości największą uwagę skupia na leśno-wodnych obszarach Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego, które uważa za miejsca magiczne. Przedstawia je na zdjęciach w poetycki, odrealniony sposób.

Na wystawie w MDK „Południe” zdecydowała się zaprezentować fotografie, które powstały zarówno podczas jej podróży, jak i spacerów po południowych dzielnicach Katowic.