Czerwiec 2022. Pogram imprez.

Kostuchna, ul. T. Żeleńskiego 83, tel. 32 209 47 72


Dzień dziecka  w kinie
1 czerwca, godz. 17.00
Wieczorynka w kinie ze słodką niespodzianką.

Zioła – smaczne i zdrowe. Cz. 1.
2 czerwca, godz 17.00
Zajęcia w terenie. Będziemy patrzeć „co w trawie piszczy” i poszukiwać ziół z pobliskich łąk. Dowiemy się też co można zrobić z zebranymi roślinami aby zadbać o swoje zdrowie. Warsztaty w ramach realizacji inicjatywy „Bliżej Natury” finansowanej z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

„Powołany” – projekcja filmowa
5 czerwca, godz. 18.00
„Powołany” to pierwszy tego rodzaju na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Film powstał   dzięki wsparciu kilkuset darczyńców z całego świata oraz kapitałowi kilku mecenasów filmu. Seans współorganizowany przez lokalną społeczność.

Anielskie witraże
7 czerwca , godz. 17.00
Na warsztatach wykonamy witrażyki z kolorowych szkieł łączonych metalem. Prześwietlone słońcem stworzą niepowtarzalne radosne refleksy w naszym mieszkaniu. Obowiązują zapisy.

Zioła – smaczne i zdrowe. Cz. 2.
9 czerwca, godz. 17.00
Zajęcia ziołowo-kulinarne, czyli przerabiamy zebrane zioła w kuchni. W planie smoothie ziołowe, zupa z pokrzywy i sałatka leśno-łąkowa. Warsztaty w ramach realizacji inicjatywy „Bliżej Natury” finansowanej z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Noc Domów Kultury – działanie realizowane przez katowickie domy kultury
Wieczór ze sportem, tańcem i sztuką
10 czerwca, godz. 17.00
W programie: popis szkoły tańca Arabeska, pokaz grupy karacistów UKS „Orzeł” Katowice oraz Gromady Zuchowej „Brykające Zebry”. Można będzie również obejrzeć wystawy: Lockdown Art, „Kostuchna sprzed lat” – fotografia archiwalna, „Zauważone” –fotografia Izabelli Pacek.

Noc Domów Kultury – działanie realizowane przez katowickie domy kultury
Drewniana biżuteria – warsztaty
10 czerwca, godz. 18.00
Międzypokoleniowe warsztaty biżuterii drewnianej zdobionej w technice decoupagu – idealnej do letnich kreacji.

Dzień Dziecka ze złotą rybką
12 czerwca, godz. 13.00
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do spędzenia tego dnia w plenerze, na łowisku specjalnym „Osadniki”. W programie m.in.: pokaz sprzętu wędkarskiego, konkurs łowienia ryb. Impreza współorganizowana przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Zimorodek” przy współudziale Gromady Zuchowej „Brykające Zebry”.

Kostuchna w oczach dziecka
12 czerwca, godz. 13.00
Finał i rozdanie nagród w konkursie rysunkowo-graficznym, w którym uczniowie przedstawili swoje impresje architektury Kostuchny. Organizatorem konkursu jest RJP nr 21.

Popisy artystyczne
22 czerwca, godz. 17.00
Prezentacje muzyczne młodych adeptów zajęć w MDK.

Zioła – smaczne i zdrowe. Cz 3.
23 czerwca, godz. 17.00
Zadbamy o swoje samopoczucie i porozmawiamy jak można odstresować się i zrelaksować w pobliżu natury, oraz zrobimy aromatyczne, zdrowe świece sojowe dla cudownego nastroju.

Plener malarski „Pocoidlakogo”
25 i 26 czerwca
Grupa malarska „Pocoidlakogo” zaprasza na plener w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu podczas Festiwalu Kwiatów. Wyjątkowym wydarzeniem będą prowadzone przez Pawła Synowca, warsztaty gry na „leśnych fortepianach”.

Urlopowy Disco Senior
29 czerwca, godz. 17.00
Disco Senior z Malinową Chmurką na rozpoczęcie lata. Zapraszamy na ostatnie przed sezonem urlopowym spotkanie przy muzyce i tańcu. Gorące rytmy, sympatyczna atmosferę zapewni prowadzący zabawę DJ Marssell.

Piotrowice, ul. Jankego 136, tel. 205 92 81


„Moja dzielnica w obiektywie” – konkurs fotograficzny
1 czerwca – 10 października
Rada Dzielnicy nr 19 oraz MDK „Południe” zapraszają do wzięcia udziału w  amatorskim konkursie fotograficznym promującym charakter i wyjątkowość dzielnic Piotrowice i Ochojec.  Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.mdkpoludnie.com. Zdjęcia można nadsyłać od 1.06 do 10.10.

10 scenariuszy lekcji teorii muzyki
2 czerwca, godz. 17.00
Zapraszamy serdecznie na wykład z zakresu teorii muzyki z towarzyszeniem występów uczniów zajęć gry na instrumentach i śpiewu MDK „Południe”. Spotkanie poprowadzi Jadwiga Ciechanowicz – nauczycielka muzyki.

Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada w Piotrowicach
2 czerwca, godz. 15.00, os. Odrodzenia przy ul. Radockiego 152
W programie m.in. spektakl teatralny, animacje, gry i zabawy  dla dzieci, dmuchańce, poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Bliższe informacje w klubach osiedlowych SM Silesia oraz w biurze MDK „Południe”.

Charytatywne warsztaty tańca orientalnego
3, 17 i 24 czerwca, godz. 19.00 – 20.00 i 20.00 – 21.00
Zapraszamy na warsztaty tańca brzucha. Podczas zajęć nauczymy się nowych ruchów i stworzymy osobne choreografie. W formie wejściówki prosimy przynieść paczkę darów na rzecz uchodźców. Bliższe informacje i zapisy w biurze MDK.

Plener malarski w Korbielowie
4-5 czerwca
Koło Twórców Piotrowic zaprasza do udziału w wyjazdowym plenerze malarskim. Imprezę poprowadzi Anita Sadlej – Stelmach – opiekunka koła, instruktorka prowadząca Piotrowickie ”Spotkania przy sztaludze”, absolwentka ASP w Warszawie. Zapisy w biurze MDK.

Trening umysłu: gramy w scrabble
7 czerwca, godz. 10.00
Scrabble to klasyczny pojedynek intelektualny, w którym orężem są litery. A liczy się każde słowo! Zajęcia odbywają się w ramach cotygodniowych spotkań Klubu Aktywnego Seniora „Każdy może”.

Noc Domów Kultury – działanie realizowane przez katowickie domy kultury
Noc w Pracowni Ceramiki
10 czerwca, godz. 18.00 – 24.00
Zapraszamy na warsztaty odlewania form ceramicznych wielokrotnego odlewu. Nauczymy się wykonania profesjonalnych form jedno i dwu – częściowych. Koszt zajęć: 30 zł, 50% zniżki z Kartą Mieszkańca Katowic.

Noc Domów Kultury – działanie realizowane przez katowickie domy kultury
Wolontariusze dzielnicy Piotrowice – spotkajmy się!
10 czerwca, godz. 20.00 – 2.00
W podziękowaniu za postawę społeczną i zaangażowanie w sprawy dzielnicy zapraszamy wszystkich społeczników Piotrowic do udziału w Karaoke Integracyjnym.

Fotografia czarno-biała. Warsztaty fotograficzne.
14 czerwca, godz. 10.00
Na zajęciach odwołamy się do klasycznej estetyki zdjęć wykonywanych tradycyjną metodą analogową odkrywając na nowo najbliższe otoczenie – w bieli i czerni. Zajęcia poprowadzi Marcin Liberski, fotografik i pedagog. Obowiązują zapisy w biurze MDK.

Bez sosu ani rusz! Warsztaty kulinarne.
21 czerwca, godz. 10.00
Dobry sos to zwieńczenie każdego dania, dodaje smaku a często decyduje o charakterze potrawy.
Zapraszamy na kulinarną podróż z sosjerką przez świat.

Wakacje za pasem!
23 czerwca, godz. 17.00
Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z opiekunami – uczestników zajęć artystycznych MDK „Południe” do udziału w imprezie podsumowującej sezon 2021/2022. W programie: występy artystyczne, wystawa prac plastycznych i rzeźbiarskich, ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród.

Piotrowice razem – festyn rodzinny
25 czerwca 2022, godz. 16.00, ogrody parafialne przy parafii NSPJ i św Jana Bosko ul. Fredry 26
W programie m.in. koncert Agnieszki Stec z zespołem wraz z gościnnym występem ukraińskiej artystki Raisy Misztela, konkurs fantowy z nagrodami, występy grup MDK „Południe”, spektakl dla dzieci „Królewna Fasolka”, dmuchańce oraz strefa dziecka z wieloma atrakcjami (malowanie twarzy, warsztaty ceramiczne, warsztaty Eko Fan, formowanie baloników, gry i zabawy).

Klub Aktywnego Seniora – wycieczka do Domu Śląskiego
28 czerwca 2022, zbiórka godz. 10.00
Spotkajmy się w zarośniętym ogrodzie, w centrum miasta, w domu z bogatą historią. Poznajmy to wyjątkowe miejsce aby odszukać duchy śląskiej przeszłości. Zaprasza Barbara Kowaczek-Jędrasik – dyrektor Domu Śląskiego.

Murcki, ul. P. Kołodzieja 42, tel. 32 352 68 16


XV Parafialny Festyn Rodzinny
12 czerwca, godz. 15.00, ul. Solskiego 2
W programie:
17.15 – Patryk Filipowicz i Paweł Synowiec –
koncert na gitarę i instrumenty perkusyjne
18.15 – zespół taneczny „Galaxy” z MDK „Południe”
19.00 – występ chóru „Belcanto”
19.30 – biesiada śląska z zespołem „Kamraty”
20.50 – Apel Jasnogórski – zakończenie festynu

Samba po śląsku
14 czerwca, godz.17.00
Warsztaty rytmiczno-taneczne dla dzieci.

Dieta z własnego ogródka
20 czerwca, godz. 10.00
Klub „Malinowa Chmurka” zaprasza na spotkanie kulinarne z dietetykiem, na którym dowiemy się jak wykorzystać w diecie własny warzywniak.

Breakdance show
22 czerwca , godz. 18.00
Otwarty pokaz uczestników zajęć breakdance w Murckach.

Zarzecze, ul. P. Stellera 4, tel. 32 202 97 67


Eko Dzień Dziecka
2 czerwca, godz. 17.00
Warsztaty na których stworzymy przyjazną środowisku niespodziankę z okazji święta najmłodszych.

Mały naukowiec
9 i 23 czerwca, godz. 17.00
Nie ma lepszego sposobu na zakochanie się w nauce jak przez eksperymenty i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich ciekawskich na warsztaty gdzie się bawimy i uczymy jednocześnie.

Wertykalne obrazy
14 czerwca, godz. 17.30
Na rodzinnych warsztatach artystycznych stworzymy magiczny las uwięziony w ramie obrazu.

Podlesie, ul. Sołtysia 25, tel. 32 205 92 81


Dzień Dziecka w Podlesiu

4 czerwca, godz. 15.00

Zapraszamy dzieci i rodziców do miłego spędzenia sobotniego popołudnia. W programie: animacje dla dzieci, prezentacja teatrzyku obrazkowego „Śląskie Straszki”, konkursy, quizy zagadki z nagrodami, konkurencje sportowe, malowania buzi, tatuaże, „Kącik Malucha” czyli animacje dla najmłodszych, planszówki i rurki konstrukcyjne. Dodatkowo strefa zabaw dla gości z Ukrainy. Dla miłośników zieleni – „Sadzonkarnia” z roślinkami do posadzenia. Impreza współorganizowana przez RJP nr 22 z Podlesia.

Noc Domów Kultury – działanie realizowane przez katowickie domy kultury
Wieczorna gimnastyka
10 czerwca, godz. 19.30
Zapraszamy wszystkie panie na wieczorną gimnastkę relaksacyjną po której sen będzie błogi.

MDK „Południe” w Katowicach zastrzega sobie zmiany w programie imprez

Icons made by Freepik from www.flaticon.com