Fitness w Piotrowicach

 

Poniedziałek:
19.00 -20.00:BODY EKSPRESS -Trening Interwałowy
20.00 – 21.00: MENTAL BODY +Pilates
Wtorek:
9.00 – 10.00: AKTYWNY SENIOR
Środa:
19.00 – 20.00: ZUMBA
20.00 – 21.00: CORE & MORE +TABATA
Czwartek:
9.00 – 10.00:AKTYWNY SENIOR
19.00 – 20.00:TRENING OBWODOWY

20.00 – 21.00:ZDROWY KRĘGOSŁUP

  • MENTAL BODY +  PILATES

To metody mające na celu stworzeniu równowagi w ciele. To trening “dobrego   samopoczucia”. Wpływa na to jak  wygląda  ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, dlatego całe ciało odzyskuje sprężystość ,   poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza.

Mental Body to wspaniałe ćwiczenia rzeźbiące i wysmuklające sylwetkę ciała bez dodatkowego obciążenia. Program ćwiczeń przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Trening dla ciała, duszy i umysłu. Po ciężkiej pracy wychodzimy zrelaksowani.
Pilates to nieaerobowy system ćwiczeń. Wymaga wysokiej koncentracji i skupienia ,  polega bowiem na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zakresie. Ćwiczenia inspirowane jogą, elementami tańca klasycznego i ćwiczeniami siłowymi. Pilates niweluje bóle kręgosłupa i stawów  oraz uczy nawyków prawidłowego oddychania. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.
Przeznaczony dla osób: zdrowych , początkujących jak i zaawansowanych

Główny cel: wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, wzmacnianie gorsetu mięśniowego, brzucha, pleców (eliminowanie bólów kręgosłupa)

 

  • ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne i rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Nauka oddychania i utrzymania odpowiedniej postawy (stabilizacji) ciała są wplecione w tok lekcji. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup wykorzystują różnoraki sprzęt, a przede wszystkim piłki rehabilitacyjne (duże fit ball, małe soft ball) i nie tylko. Wykorzystywane w treningu ćwiczenia na bazie pilatesu oraz ćwiczenia wzmacniające zaczerpnięte z ćwiczeń aerobowych wzmacniają także głębokie partie mięśniowe,  jak również  mięśnie grzbietu, brzucha, mięśnie ud i pośladków.
Przeznaczony dla osób: zdrowych o różnym stopniu zaawansowania

Główny celprofilaktyka, wzmocnienie gorsetu mięśniowego, mobilizacja i zwiększenie zakresu ruchomości w stawach, eliminowanie bólów kręgosłupa.

 

 

  • AKTYWNY SENIOR

Aktywny Senior – zajęcia prozdrowotne dla osób starszych za równo dla kobiet jak i mężczyzn. Zajęcia odbywają się przy spokojnej muzyce. Celem zajęć jest profilaktyka chorób wieku dojrzałego (osteoporoza, bóle kręgosłupa, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, nadwaga, cukrzyca, choroby układu serca itp).

 

  • BODY EXPRESS – trening interwałowy

Trening interwałowy to trening polegający na zmiennej intensywności ćwiczeń – krótkie okresy intensywnego wysiłku przeplatają się w nim z okresami umiarkowanego wysiłku. Trening interwałowy , ogólnorozwojowy dla całego ciała: zawiera ćwiczenia wzmacniające, modelujące i wysiłek aerobowy. Kompleksowy cel i rezultaty w postaci przyśpieszania procesu spalania tkanki tłuszczowej, poprawy kondycji i wytrzymałości mięśniowej. Podczas treningu interwałowego możesz spalić nawet 3 razy więcej energii niż podczas aerobów. Nie jest to bezpośrednio trening spalający tkankę tłuszczową. Podczas tego typu wysiłku w bardzo dużym stopniu poprawia się wydolność i sprawność organizm. Natomiast największą wartość w tym wypadku ma czas potreningowy.

W tym okresie następuje redukcja tkanki tłuszczowej, a także poprawia się metabolizm. Deficyt i uzupełnianie utraconej energii może trwać nawet do 48 godzin po treningu. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, również dla osób zaczynających swoją przygodę z fitnessem.
Przeznaczony dla osób: zdrowych, o różnym stopniu zaawansowania od początkujących do zaawansowanych

Główny cel: przyspieszenie przemiany materii , dużo spalonych kalorii ,wyszczuplanie i modelowanie sylwetki.

 

  • ZUMBA

Zumba to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie wagi w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób. To zajęcia tańca latynoamerykańskiego prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki, dzięki którym można spalić 600 kalorii!!! Zumba łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowymi krokami oraz układami tanecznymi, ćwiczenia opierają się na zasadzie, że zajęcia powinny sprawiać przyjemność i być łatwe do wykonania.

Przeznaczony dla osób: wszystkich zdrowych

Główny cel:  spalanie tkanki tłuszczowej

 

  • CORE & MORE + TABATA

Core & More  – to profesjonalny i bardzo rozbudowany trening mięśni brzucha, pośladków i ud. Przystosowany zarówno dla początkujących jak i dla osób bardzo zaawansowanych. Jest to godzina stałego angażowania mięśni brzucha, mięśni środka (określenie to dotyczą ćwiczeń mięśni głębokich stabilizujących kręgosłup i całe ciało) urozmaicona ćwiczeniami na pośladki i uda, zakończona rozciąganiem i relaksem.

Pierwsza część zajęć to prosty układ choreograficzny (rozgrzewka), druga część poświęcona jest specjalistycznemu treningowi ukierunkowanemu na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni brzucha, mięśni głębokich tułowia, mięśni pośladków , ud i grzbietu . Końcowa część zajęć to protokół Tabaty. Tabata, czyli  4 – minutowy intensywny interwałowy trening metaboliczny, który w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Dzięki temu “podkręca” metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

 

  • TRENING OBWODOWY

Grupowy trening ogólnorozwojowy w systemie obwodowym, wykorzystujący elementy treningu funkcjonalnego oraz cross fit. Trening obwodowy jest bardzo intensywnym planem treningowym, a w ramach każdej sesji treningowej będziesz wykonywała co najmniej jedno ćwiczenie na wszystkie główne grupy mięśniowe. Początkowo może wydawać się, że jest on bardzo wymagający, ale tak naprawdę może z niego korzystać każda osoba oczekująca szybkich efektów ćwiczeń. Przekonaj się sama!

Wysiłek podczas treningu obwodowego rozkładany jest na wszystkie partie mięśni, co powoduje, że ciało nie jest przeciążone. Zajęcia trwają około 55 minut i uczestnicząc w nich, możesz spalić do 450 kcal.

Przeznaczony dla osób: wszystkich zdrowych

Główny cel:  wysmuklenie sylwetki, rzeźba mięśniowa i dokonała forma fizyczna.

 

  • OLYMPIA FIT KATOWICE

MDK –  Miejski  Dom Kultury „POŁUDNIE” ul. Gen. Jankego 136   tel. 32 205 92 81 

INTRUKTOR  :  tel. kom.  505435618

UWAGI !!!!

!!!!   Wszystkie osoby deklarują swoją zdolność fizyczną i zdrowotną i ponoszą pełną    odpowiedzialność  za  stan swojego zdrowia i nie korzystają z ubezpieczenia firmy. Przed przystąpieniem do ćwiczeń zalecana jest konsultacja z lekarzem oraz zapoznanie się z regulaminem i informacją  opisującą poszczególne zajęcia.

!!!   Zajęcia obędą się po zebraniu min. 4 osób.

!!    Olympia Fit zastrzega sobie możliwość zmian w grafiku lub w wyjątkowych sytuacjach odwołania wybranych zajęć.

!     Regulamin oraz ogólne przeciwwskazania do uprawiania zajęć fitness dostępne są na tablicy informacyjnej oraz stronie internetowej www.mdkpoludnie.com